У 1984 р. вийшла збірка закарпатських казок "Зачаровані казкою", в одній з яких є явно хула проти Святого Духа (насмішка над Ним). Але це ж гріх, який не прощається!!! (Мт 12, 31-32; Мр 3,28-30; Лк 12,10)Страшно подумати, що цю казку прочитали тисячі дітей і читають досі! Добре, якщо дитина осудить цю казку, але ж коли посміється!!! Це ніби нагодувати дитину грибами: всі добрі і дуже корисні, а один - отруйний.
До речі, є думка, що хула проти св. Тайн і Церкви теж може бути хулою проти Святого Духа. Бо Він діє в Церкві і, зокрема, під час здійснення св. Тайн.
А в казках є ще й багато насмішок над священиками. Вони, звичайно, є такі ж люди як і ми, не застраховані від гріхів. Я не згіршуюся тим, коли бачу, що священик поводиться не так, як має поводитись християнин, тим більше, що духовні особи мають набагато більше спокус як миряни. Але коли діти читають такі казки, в них, м'яко кажучи, з'являється доволі однобічна думка про священиків і може сформуватися упереджене ставлення до Церкви на все життя.
Ми не можемо забрати спокуси зі світу, але можемо хоч трохи захистити дітей від них.
А я кажу про відповідальність старших: батьків, бібліотекарів, вихователів, педагогів і тих, хто дарує книжки, a, тим більше, видає, до них звертаюсь.
Недавно вийшла ще одна така казка з хулою на Святого Духа (назви казати не буду, бо говорить сама за себе) в одній з книг 24-томного збірника: Українські народні казки:Книга 5: Казки Гуцульщини/М. Зінчук, 2006
Щоб знати, доводиться перечитувати зміст книжечок... Хто зна, скільки ще таких є? А то, втрачені гроші...
До речі, в мультфільмах теж є багато такого, чого б дітям краще не бачити. (Наприклад, зневага над св. Володимиром Великим)
Бо "хто спокусить одного з цих малих, що в Мене вірують, краще б йому жорно повісили на шию і втопили в глибині моря..." Чому Церква не реагує?
|