Головна » Варто почитати » Що говорить Церква » Мій храм - моя святиня |
Людина, яка не знає своєї історії, не має майбутнього... Аналізуючи цей відомий вислів, ми зрозуміли, що майже нічого не знаємо про історію нашого парафіяльного храму. Тому поставили перед собою мету – знайти першоджерела історії церкви, розпитати старожилів про її будівництво і розвиток. Частинку цього завдання нам вдалося виконати і ми хочемо поділитися здобутком з Вами, дорогі читачі. У вирішенні цієї проблеми нам допомогли працівник Львівського центрального церковного архіву – п.Оксана Гайова, а також наш парафіянин-старожил – п.Володимир Ткачик. У 1910 році сихівські парафіяни власним коштом збудували першу місцеву римсько-католицьку святиню – невелику каплицю, яку освятили під титулом Пресвятої Діви Марії Королеви Польщі. У 1912-1913 роках у Сихові заснували парафіяльну експозитуру, до якої увійшло також село Пасіки-Зубрицькі із власною мурованою неоготичною каплицею, спорудженою 1912 року на кошти власників села – родини Сейферовичів. У 1927 році сихівська експозитура отримала статус парафії у межах Львівського заміського деканату.
У 1946 році радянська влада закрила сихівський храм. Останній адміністратор парафії отець Юстин Костек та частина парафіян виїхали до Польщі, забравши з собою костельне майно з парафіяльної святині та каплиці у Пасіках-Зубрицьких і передав ключі від церкви греко-католикам. Першу Службу Божу у греко-католицькому обряді тут відправив отець Левицький-Рогаля. Проте в кінці 1946 року з Волині радянська влада прислала до храму православного священика отця Тарнавського, і з того часу тут почали відправляти православні Московського патріархату. У 1989 році на парафії була створена Ініціативна група відродження греко-католицької Церкви, так званий церковний комітет, основним завданням якого було повернути церкву святого архистратига Михаїла греко-католицькій громаді. 5 липня 1990 року було проведене опитування вірних нашої парафії про приналежність до релігійних конфесій. В урні було 2077 бюлетнів, з яких 30 визнали недісними. При підрахунку, голоси віруючих розділилися так: Українська Православна Церква Московського патріархату – 3 голоси; Римо-католицька Церква – жодного голосу; Українська Автокефальна Православна Церква – 22 голоси; Українська Греко-католицька Церква – 2022 голоси. 15 липня 1990 року Районна рада міста Львова видала постанову про передачу церкви святого архистратига Михаїла у власність греко-католицькій громаді. І вже з осені 1990 року у храмі почали відправляти греко-католики. Першу Службу Божу після повернення храму відправив монах чину Теодора Студита – брат Олександр (Приліп). Сьогодні історію творимо ми, і нам є з кого брати приклад. Будьмо ініціативними, дбаймо про нашу церкву з таким самим запалом і натхненням, з яким боролися за неї наші попередники. Нехай кожен задасть собі запитання: "А що я зробив і можу зробити для своєї церкви і парафії? Скільки зусиль я приклав для їх добра і процвітання?” |
|
Категорія: Мій храм - моя святиня | Додав: Vova (24.10.2008) | |
Переглядів: 2689 |
Всього коментарів: 0 | |