Забобони! - Церква і суспільство - Духовність - Форум
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 2 1 2 »
Форум » Духовність » Церква і суспільство » Забобони!
Забобони!
Дельфініус Дата: Четвер, 27.11.2008, 21:05 | Повідомлення # 1
Адміністратор
Група: Адміністратори
Повідомлень: 415
Нагороди: 3
Статус: Офлайн
На форумі є чимось схожа тема, про вроки, але це так конкретно, а в цій темі я пропоную розглянути забобони загалом. Чому люди підкоряються їм і вірять в них? І з якими забобонами Ви зустрічалися?

Покажи своїм життям, що на землі не відпочивають)))
 
Endry Дата: П'ятниця, 28.11.2008, 15:23 | Повідомлення # 2
Група: Радники
Повідомлень: 92
Нагороди: 2
Статус: Офлайн
Особливо небезпечно, коли дорогу переходить кіт з пустим відром і розбитим дзеркалом.. biggrin :D biggrin
На рахунок забобонів, я впервнений, шо то нема ніяких "сил", які можуть шось нам зробити, якшо ми не плоюнем через ліве вухо стрибаючи на правій нозі.
Я провіряв на собі найпоширеніші забобони: 1-вернутись додом, якшо шось забув, 2-продовжувати йти, якшо дорогу перейшов чорний кіт або хтось з пустим відром і 3-передавати якусь річ через поріг. Нібито ті всі дії призведуть до чогось поганого. Але як бачите, нічо мені не сталось cool тьху-тьху..

Пости, бо згрішив, і пости, щоб не згрішити.
 
Vova Дата: Понеділок, 01.12.2008, 17:01 | Повідомлення # 3
Творець сайту
Група: Адміністратори
Повідомлень: 255
Нагороди: 4
Статус: Офлайн
Quote (Дельфініус)
Чому люди підкоряються їм і вірять в них?

на мою думку люди вірять в забобони через своє маловірство. Чомусь людина така істота, що їй замало того, що написано в Святому Письмі, чи того, що кажуть заповіді. Людина хоче якогось фізичного підтвердження (як апостол Тома: коли побачу тоді повірю), і тому завжди в чомусь вбачає якісь "маяки" від вищих сил.

Quote (Дельфініус)
І з якими забобонами Ви зустрічалися?

Крім тих, що описав Endry ще такі:
1. Не одружуватись в високосний рік
2. Розсипалась сіль - до сварки
3. Не можна сідати на куті стола, бо не женишся (теж перевіряв - не працює biggrin )
А ще знайшов цікаву статтю про весільні забобони.
Як ще якісь згадаю - допишу smile

Сила і велич людини не в тому, що вона має, а в тому, ким вона є
 
Андрійко:) Дата: Понеділок, 01.12.2008, 23:51 | Повідомлення # 4
Група: Радники
Повідомлень: 458
Нагороди: 5
Статус: Офлайн
Мені здається люди які вірять в це ,самі створили собі забобони.Можливо комусь хто йшов по вулиці перебіг чорний кіт і після цього його "обтряскала" машина болотом.Але це не означає,шо завжди так стається.Ті люди які вірять в це мабуть просто не знають першої правди віри, у якій сказано що всім керує Бог.

А ось згадав ще один: Не можна давати людині 2 печенька,2 цукорка і всьог того що даєш по-два.Треба давати 3 або 1, бо 2 то на смерть lol


In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
 
Дельфініус Дата: Вівторок, 02.12.2008, 00:05 | Повідомлення # 5
Адміністратор
Група: Адміністратори
Повідомлень: 415
Нагороди: 3
Статус: Офлайн
Quote (Андрійко:))
Мені здається люди які вірять в це ,самі створили собі забобони

Так воно і є, люди завжди собі створюють якісь проблеми biggrin
Ще один забобон: Моя мама каже, коли перекопують город двоє чи більше людей, то не можна їм "переходити", тобто мінятися місцями biggrin . І до чого то?

Покажи своїм життям, що на землі не відпочивають)))
 
Наталька Дата: Вівторок, 02.12.2008, 13:45 | Повідомлення # 6
Група: Модератори
Повідомлень: 241
Нагороди: 4
Статус: Офлайн
Слухайте, забобони то така смішна річ. Коли б їм вірити, то виходить що не можна нічого робити, бо станеться шось погане. То може і зовсім сидіти вдома цілий день і не виходити, не рухатись і не дихати, бо раптом дзеркало розіб'ється, кіт дорогу перейде або що. А може і жити не можна, бо щось лихе станеться?! wacko Доречі в мене вже років 10 живе чорний кіт і нічо - жива-здорова як бачите, дзеркал скільки розбилося, і з порожнім відром переходили...! Люди які вірять в забобони, самі на себе накликають якусь біду, бо вони всього бояться і мені здається, злому духові дуже легко звести таких людей. А ще дуже зручно всі свої нещастя виправдовувати якимись забобонами, адже найчастіше ми самі винні в тому, що з нами стається...
 
Дельфініус Дата: Субота, 06.12.2008, 21:29 | Повідомлення # 7
Адміністратор
Група: Адміністратори
Повідомлень: 415
Нагороди: 3
Статус: Офлайн
Я от ше стикнувся з такими забобонами: недавно було свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, то я чув, шо як той день проведеш, так і весь рік пройде(шось подібне кажуть і на Новий рік), а також, шо в цей день до хати першим має зайти чоловік, а не жінка, щоб все добре велося. От таке. Справді, буває смішно, з того, шо люди собі понапридумують biggrin

Покажи своїм життям, що на землі не відпочивають)))
 
Андрійко:) Дата: Понеділок, 22.12.2008, 23:10 | Повідомлення # 8
Група: Радники
Повідомлень: 458
Нагороди: 5
Статус: Офлайн
Ще хочу сказати,що майже всі спортсмени є дуже забобонні.Типу,який бутс першим завязувати,не фотографуватися перед матчем тощо. smile

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
 
Андрійко:) Дата: Вівторок, 23.12.2008, 16:36 | Повідомлення # 9
Група: Радники
Повідомлень: 458
Нагороди: 5
Статус: Офлайн
Я сам навіть по собі знаю.В мене теж таке було.От я носив завжди з собою в портфелі мою олімпійку.Навіть тоді коли було тепло і вона мені була не потрібна happy Чогось просто її носив biggrin

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
 
Андрійко:) Дата: Середа, 24.12.2008, 16:06 | Повідомлення # 10
Група: Радники
Повідомлень: 458
Нагороди: 5
Статус: Офлайн
А вот доречі вчора згадав.Кажуть шо неможна переступати через чиїсь ноги,бо небуде та людина рости biggrin biggrin Чогось biggrin

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
 
Дельфініус Дата: Середа, 14.01.2009, 11:09 | Повідомлення # 11
Адміністратор
Група: Адміністратори
Повідомлень: 415
Нагороди: 3
Статус: Офлайн
Сьогодні старий новий рік, тож і нині існує вже згадуваний вище забобон, що до хати першим має зайти чоловік smile . А ще мені сьогодні вдома казали митися в банячку з водою, де накидано копійок-щоб гроші велися і трималися tongue . Ось таке smile

Покажи своїм життям, що на землі не відпочивають)))
 
iohanana Дата: Субота, 28.03.2009, 10:58 | Повідомлення # 12
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Статус: Офлайн
У мене велике прохання, хто знає якісь забобони стосовно Великодня і про гробки, напишіть будь-ласка, перерахуйте їх. surprised
 
Андрійко:) Дата: Субота, 28.03.2009, 14:58 | Повідомлення # 13
Група: Радники
Повідомлень: 458
Нагороди: 5
Статус: Офлайн
Ну такий забобон на Паску,що коли мама пече паску то на кухню ніхто не має права зайти,бо паска невийде...чомусь biggrin

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
 
falcon Дата: Неділя, 05.04.2009, 00:28 | Повідомлення # 14
Група: Користувачі
Повідомлень: 91
Нагороди: 2
Статус: Офлайн
В мене двоє знайомих мені говорили про забобони,як чийсь там дяько,колись там їхав на машині і збив пса,ну і там через пару днів він попав в аварію,я їм постарався пояснити про забобони про те що все від Бога,то вони мені доказували шо то всьо правда і дійшло до того що ми навіть посварилися.Уявляєте наскільки люди вірять в те чого дійсно нема,але не хочуть повірити в те,що є явним-в Бога

Живи так, ніби маєш померти завтра,вчися так, ніби маєш жити вічно.
 
kristik Дата: Понеділок, 01.06.2009, 20:34 | Повідомлення # 15
Група: Користувачі
Повідомлень: 185
Нагороди: 12
Статус: Офлайн
Quote (Vova)
на мою думку люди вірять в забобони через своє маловірство. Чомусь людина така істота, що їй замало того, що написано в Святому Письмі, чи того, що кажуть заповіді. Людина хоче якогось фізичного підтвердження (як апостол Тома: коли побачу тоді повірю), і тому завжди в чомусь вбачає якісь "маяки" від вищих сил.

Zgidna na 1000000%. Lyduna potrebye v shosi virutu, tomy sho ïu dana Dysha yaka potrebye dyxovnoi pojuvu - Viru. A kolu vona ( lyduna ) pomulkovo ne xoche virutu v Boga, todi pochunae vudymyvatu sobi rizni " viryvannia" abo zabobonu, iaki: iaksho ne pomuliaysi e grixom protu 1oi Zapovidi Bojoï!


Віддай світові найкраще з себе, і, швидше всього, тебе ударять і відштовхнуть:
не зважай, віддай найкраще з себе.
Матір Тереза
 
Форум » Духовність » Церква і суспільство » Забобони!
Сторінка 1 з 2 1 2 »
Пошук:

Статистика форуму
Теми з новими дописами Популярні теми Найбільші писаки Нові користувачі