New progressive Site Creator   [ build your own site with powerful CMS for FREE... ]
Як правильно молитися? - Духовне життя - Духовність - Форум
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 2 1 2 »
Форум » Духовність » Духовне життя » Як правильно молитися?
Як правильно молитися?
Дельфініус Дата: Середа, 19.11.2008, 00:16 | Повідомлення # 1
Адміністратор
Група: Адміністратори
Повідомлень: 415
Нагороди: 3
Статус: Офлайн
Що таке молитва, як правильно молитися? Дехто молиться трішки, дехто відмовляє багато молитов. Один щиро, інший абияк. Якою має бути справжня добра молитва? Адже молитва - це розмова з Богом smile

Покажи своїм життям, що на землі не відпочивають)))
 
musia_79 Дата: Середа, 19.11.2008, 00:19 | Повідомлення # 2
Група: Модератори
Повідомлень: 289
Нагороди: 10
Статус: Офлайн
Молитва має бути невимушеною і линути з глибини душі. Будь-яка інша молитва вже не є повноцінною. Краще сказати: "Боже, доброго ранку, дякую за гарний сон!", ніж змовити Отче наш, не застановившись над змістом молитви...

Приймай себе таким, яким ти є, але не забувай - яким маєш стати...
 
Андрійко:) Дата: Субота, 29.11.2008, 00:01 | Повідомлення # 3
Група: Радники
Повідомлень: 458
Нагороди: 5
Статус: Офлайн
Молитва-це діалог з Богом.Той хто молиться повинен бути свідомий того,щл розмовляє з живою Особою,зі своїм Творцем

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
 
Nafanja Дата: Субота, 29.11.2008, 09:16 | Повідомлення # 4
Група: Радники
Повідомлень: 67
Нагороди: 2
Статус: Офлайн
В молитві треба навчитись слухати Бога, слухати те, що Він хоче мені сказати. Молитвою є наші думки, наші хороші думки, звернені до Бога. Це як маленький шнурочок, який нас постійно єднає з Ним. Цей зв'язок є нерозривним...;0)

Тільки тому, що хтось не любить тебе так, як тобі хочеться, не означає, що він не любить тебе всією душею
 
Владик Дата: Субота, 29.11.2008, 23:01 | Повідомлення # 5
Група: Радники
Повідомлень: 166
Нагороди: 3
Статус: Офлайн
На прощі до Унева я познайомився із сестрою Юстиною.Вона мені розказала дуже гарну історію про молитву:
Якось дівчинка,яка була абсолютно здоровою потрапила в аварію.Аварія була дуже важкою:безліч переломів і ампутована кінцівка cry Глибока депресія,апатія,роздуми про смерть...Мама незнаючи що робити прикликала до лікарні старенького монаха-священника,щоб він вивів дівчинку із такого стану.
-Помолися Богу і подякуй йому за все,бо це його провидіння,-промовив старець.
-Я не розумію як я маю за це Йому дякувати?,-відповіла дівчинка.
-Напиши свою молитву на листочку,-сказав старенький монах і пішов.
Дівчинка почала писати:
-Великий,Всезнаючий,Наймогутніший,Найнеймовірніний Боже!Я знаю,що Ти це наперід передбачив і я....
Раптом дівчина перестала писати і почала у собі так думати:
-Що ж я таке пишу,так це ж зовсім не те,що я хочу сказати Богу?!Боже,ну чому Ти так зробив,чому це сталося,за що мені це...?!!!... І гірко заплакала cry ...Але та молитва своїми словами була настільки щирою і настільки правдивою,що не могла зрівнятись ні з чим іншим.

Незнаю,що було далі з цією дівчинкою,але висновок такий:іноді краще молитися своїми словами і розказати Богу про все-все,що тебе мучить,чим проказувати слова молитви не розуміючи її змісту...


Бо що роблю - не розумію... Я бо чиню не те, що хочу, але що ненавиджу те роблю...
 
Андрійко:) Дата: Понеділок, 01.12.2008, 01:10 | Повідомлення # 6
Група: Радники
Повідомлень: 458
Нагороди: 5
Статус: Офлайн
Мені здається,що найкраща молитва-це розважання над Святим Письмом.Адже там ми можемо почути голос Божий (так казав отець Володимир biggrin )

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
 
Наталька Дата: Середа, 03.12.2008, 19:39 | Повідомлення # 7
Група: Модератори
Повідомлень: 241
Нагороди: 4
Статус: Офлайн
Quote (Андрійко:))
Мені здається,що найкраща молитва-це розважання над Святим Письмом.Адже там ми можемо почути голос Божий (так казав отець Володимир )

Цілком згодна (якби цього не написав ти, то написала б я). Єдине, що можу додати, це те, що я, нажаль, майже не вмію молитися... cry
 
musia_79 Дата: Четвер, 02.07.2009, 01:04 | Повідомлення # 8
Група: Модератори
Повідомлень: 289
Нагороди: 10
Статус: Офлайн
Мені дуже подобається одна фраза о.Григорія Планчака про те, як навчитися молитися.
Він казав: "Щоб навчитися молитися, треба молитися..." Менше думати над тим як це робити, а натомість робити це якомога частіше, тоді Бог сам все поставить на свої місця і скерує людину в правильному напрямку smile

Приймай себе таким, яким ти є, але не забувай - яким маєш стати...
 
soldy Дата: Четвер, 02.07.2009, 15:02 | Повідомлення # 9
Група: Користувачі
Повідомлень: 101
Нагороди: 4
Статус: Офлайн
Я думаю ми часто тут пишемо якісь такі богословські фрази, типу "варто навчитись при молитві слухати Бога", а якшо подивимося людськими очима і не розуміємо шо то значить, як воно на практиці виглядає, як то Бог говорить?
Насправді Бог часто мовчить... Чого він мовчить? Дав би хоч якийсь знак...
Навіть коли каїмось щиро - Він мовчить! Але буває піднисимо очі до ікони і бачимо щось ніжне і гарне в Його очах, знову питаємо: "Невже ти простив? бо так любляче дивишся.."
А при св. Сповіді чуємо :" прощаю і розгрішаю... іди та не гріши більше". Бог не говорить до нас як до Авраама, Ісаака, Якова, Мойсея, і тимпаче не так як до апостолів, проте, що Він їм сказав те завжди стосується і нас!!! Господь дає владу відпускати гріхи своїм апостолам, бо знає, що ми захочемо почути від нього про прощення, як чув розбійник на хресті. Господь говорить до нас через інших, та через святі книги, іноді Він справді мовчить, може тому, щоб ми побачили відповідь у Його очах на Іконі (жаль протестантів, вони ніколи не чули слів прощення і не бачили Господньої відповіді в Його очах на іконі), або ж хоче, щоб ми просто знайшли відповідь у собі, далеко в глибині серця, адже там він викарбував свій закон (як каже ап. Павло)...
 
kristik Дата: Субота, 04.07.2009, 18:19 | Повідомлення # 10
Група: Користувачі
Повідомлень: 185
Нагороди: 12
Статус: Офлайн
Молитись треба так як підказує серце!!!!!

Віддай світові найкраще з себе, і, швидше всього, тебе ударять і відштовхнуть:
не зважай, віддай найкраще з себе.
Матір Тереза
 
kristik Дата: Вівторок, 15.12.2009, 15:19 | Повідомлення # 11
Група: Користувачі
Повідомлень: 185
Нагороди: 12
Статус: Офлайн
В мене виникло одне запитання ( досить важливе ): Чи можна молитись, під час хвороби, належачи? Чи не є це святотацтвом? А особливо такі молитви як " Царю Небесний", " Вірую" і інші.

P.S. Як вже згадувалось в одній із тем на це запитання була б дуже корисною відповідь священника, який би зміг дати найбільш кваліфіковвну відповідь.


Віддай світові найкраще з себе, і, швидше всього, тебе ударять і відштовхнуть:
не зважай, віддай найкраще з себе.
Матір Тереза
 
Vova Дата: Середа, 16.12.2009, 14:17 | Повідомлення # 12
Творець сайту
Група: Адміністратори
Повідомлень: 255
Нагороди: 4
Статус: Офлайн
kristik, на мою думку для Бога не важливо в якій фізичній позі ти молишся (лежачи, стоячи, сидячи чи навколішки), тим більше коли є обтяжуючі обставини, такі як хвороба. Тут важливішими є щирість та відвертість твоєї молитви.

Сила і велич людини не в тому, що вона має, а в тому, ким вона є
 
benedikta Дата: Середа, 23.12.2009, 10:59 | Повідомлення # 13
Група: Користувачі
Повідомлень: 346
Нагороди: 11
Статус: Офлайн
Молитва наша має в себе включати не тільки наші прохання у потребах, а найперше подяка Господу за всі Його добродійства, які нам подає через ближніх та обставини. Ми повинні перепрошувати Господа за всі наші беззаконня та кривди, які ми заподіяли думкою, словом чи ділом Господу і ближнім. Просити у Господа, щоб допоміг нам жити якомога гідним і благочестивим життям, бо тільки з Божою допомогою ми можемо спастися. Після цього ми можемо просити у Господа того чого потребуємо, а в завершенні казати: Господи, хай буде Твоя воля. Ти Сам знаєш, що для мене є найкращим, найпотрібнішим, найнеобхіднішим – те мені і дай, не по моїх заслугах, а по Твоєму милосердю до мене. Ми маємо знати, що молимось до Господа, який знає наші найпотаємніші думки, Він є всевидющим і всезнаючим. Він є Сотворитель, Володар. Коли ми Господа поставимо на перше місце у нашому житті, все інше стане на свої місця.

І як бажаєте, щоб вам люди чинили, чиніть їм і ви так само.
(Лк.6, 31)
 
benedikta Дата: Понеділок, 06.06.2011, 20:31 | Повідомлення # 14
Група: Користувачі
Повідомлень: 346
Нагороди: 11
Статус: Офлайн
Досить доброю є молитва дня

Молитва св. Івана Золотоустого на кожну годину дня

Господи, не позбав мене небесних твоїх благ.
Господи, захорони мене від вічних мук.
Господи, якщо думками, словом або ділом згрішив (згрішила) я, прости мені.
Господи, позбав мене несумлінности, забуття, легковажности і закам'янілої нечутливости.
Господи, охорони мене від усіх спокус. Господи, просвіти моє серце, затемнене лукавими похотями.
Господи, я як людина згрішив (згрішила), — а ти як Бог щедрий помилуй мене, бачачи неміч моєї душі.
Господи, пошли благодать свою на поміч мені, щоб я прославив (прославила) ім'я твоє святе.
Господи Ісусе Христе, впиши мене, раба твого (рабу твою), в книгу життя, і даруй мені кінець добрий.
Господи, Боже мій, хоч і нічого доброго не зробив (зробила) я перед тобою, але дай мені за благодаттю твоєю положити початок добрий.
Господи, окропи в моє серце росу благодаті твоєї.
Господи неба і землі, згадай мене, грішного раба твого, окаянного й нечистого (грішну рабу твою, окаянну й нечисту) в царстві твоїм, амінь.
Господи, в покаянні прийми мене.
Господи, не остав мене.
Господи, не введи мене в напасть.
Господи, дай мені добру думку.
Господи, дай мені сльози, і пам'ять про смерть, і упокорення.
Господи, дай мені помисел визнати гріхи мої.
Господи, дай мені смиренність, чистоту і послушність.
Господи дай мені терпеливість, великодушність і лагідність.
Господи, посади в мені корінь доброго і страх перед тобою в серце моє.
Господи, сподоби мене любити тебе із всієї душі моєї, всіма мислями моїми, і творити в усім волю твою.
Господи, охорони мене від лихих людей, нечистих духів і злих пристрастей, і від усякого іншого нечестивого діла.
Господи, ти знаєш, що робиш, як ти волиш; нехай буде воля твоя й у мені, грішному (грішній), бо ти благословенний єси на віки.
Амінь

Зі щирістю серця читаючи цю молитву ми довіряємо Господу своє життя і випрошуємо допомоги для святості.

І як бажаєте, щоб вам люди чинили, чиніть їм і ви так само.
(Лк.6, 31)
 
xarizmat Дата: Четвер, 27.10.2011, 16:32 | Повідомлення # 15
Група: Користувачі
Повідомлень: 38
Нагороди: 0
Статус: Офлайн
Взагалі, коли є можливість взяти в руки молитовник чи Святе Письмо, то на мою думку краще Святе Письмо.
А коли людина їде, йде, то тоді краще коротка Ісусова молитва.

Ів 15.7 "Коли ж ви в мені перебуватимете, і мої слова в вас перебуватимуть, - просіте тоді, чого лиш забажаєте, і воно здійсниться для вас."
 
Форум » Духовність » Духовне життя » Як правильно молитися?
Сторінка 1 з 2 1 2 »
Пошук:

Статистика форуму
Теми з новими дописами Популярні теми Найбільші писаки Нові користувачі